5 miejsc warte zobaczenia w Gdańsku

Miasto Gdańsk to jedno z tych piękniejszych miast zabytków, z cegły postawionych budowli, kolorowe kamienice, bądź coś odmiennego zielone parki pełne natury. Przy okazji chce zaznaczyć, iż to jest jedno z najpiękniejszych miast Polski.
Zatem przechodząc do dalszej części poniżej zostaje wymieniona lista pięć miejsc, których musisz obejrzeć będąc w Gdańsku.

Lista 5 miejsc.

Miejsce 5. Ogród Zoologiczny Wybrzeża

Nie inaczej nie mogło zabraknąć tutaj Gdańskiego Zoo, które znajduje się na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego a powierzchnia obiektu sięga, aż 136 hektarów. Przez to czyni je jednym z największych ogrodów zoologicznych w Polsce. Na terenie ogrodu zoologicznego znajduje się około 1040 przedstawicieli 190 różnych gatunków zwierząt. Dużo prawda? W tym rzadko spotykanym kondory wielkie czy też żyrafy Rothschilda.

Miejsce 4. Złota Kamienica.

Przechodząc z zieleni i zwierząt do jednej z najbardziej znanej kamienicy w Gdańsku, która została stworzona na zwór dawnego pałacu królewskiego. Warta dużej uwagi złota kamienica, kiedyś kamienica najbardziej bogatego Gdańszczanina był nim burmistrz Speymanna. Wyróżnia się na tle innych płaskorzeźbami i złoconymi elementami, naprawdę warta zobaczenia kamieniczka.

Miejsce 3. Ulica Mariacka.

Ulica Mariacka została okrzyknięta ulicą romantyczną, także naprawdę warto przespacerować się ową ulicą, przy której mieszczą się różne pracownie bursztynu. Jedyna tak wyjątkowa ulica w Gdańsku głównie za sprawą jej przedproży, które znajdą się przed każdą ową z kamienic. Te schodkowe wejścia, a też tarasy zostały zbudowane, po to by zapobiec zalaniu.

Miejsce 2. Brama Żuraw

Chyba jedno z najbardziej odwiedzanych miejsc przez turystów w Gdańsku, wszystko za sprawą Żurawia , ponadto przez widok jaki tam znajdziemy. Bulwar leży centralnie nad Motławą, która w danych czasach była istotną rzeką transportu wodnego. Ze wzgląd na istnienie wysokiego ryzyka najazdem od strony owej rzeki, wzniesiono mosty jednoklapowe, lub w formie żurawi. Jedno z najciekawszych miejsc w Gdańsku to most Żuraw wchodzący w skład Bramy Szerokiej.

Miejsce 1 Długie Pobrzeże wzdłuż Motławy

Najbardziej urokliwe miejsce w calutkim Gdańsku, najchętniej odwiedzane przez gdańszczan i turystów. Mnóstwo ludzi same tłumy mimo tego wszystkiego warto tu się przejść. Widoki jakie oferuje Długie Pobrzeże zrekompensują wszystkie niewygodny z dojściem do tego miejsca.

8 powodów, dla których warto odwiedzić Grecję

Koniec naszej listy miejsc, które warto zobaczyć w Gdańsku, ale czy to wszystko? Nie zupełnie są też inne miejsca godne i warte uwagi plaże bulwary i inne tego typu miejsca. Lista została stworzona na podstawie wiadomości z Gdańska no i tubylców gdańszczan. Jest wiele innych miejsc wartych zobaczenia, choć te pięć miejsc to wisienki na torcie, które musisz zobaczyć, gdy pojedziesz do owego miasta Gdańsk.