Planujesz wakacje w czerwcu 2024? Odkryj najciekawsze kierunki podróży

Czerwiec to wymarzony moment na zorganizowanie urlopu. Długie, słoneczne dni oraz początek lata w większości miejsc w Europie sprawiają, że jest to idealny czas na relaks. Co więcej, nie musimy jeszcze mierzyć się ze szczytem sezonu wakacyjnego, a więc możemy liczyć na niższe ceny i mniej tłoku, nawet w popularnych turystycznie regionach. Przyjrzyjmy się więc bliżej propozycjom miejsc, które warto odwiedzić planując urlop w tym okresie.

Jeśli mowa o czerwcowych destynacjach, na myśl przychodzi przede wszystkim gorąca Turcja. W tym roku oferujemy loty z aż dziesięciu polskich miast do tego zachwycającego kraju. To daje Ci ogromne możliwości doboru terminu i miejsca wypoczynku, na przykład na tureckiej Riwierze lub wybrzeżu Egejskim. Jeżeli zastanawiasz się nad destynacją dla całej rodziny, polecamy hotele takie jak Turunc Resort, które oferują atrakcje dla najmłodszych. Do tego dochodzi urokliwe Marmaris, które jest świetnym miejscem do plażowania i relaksu.

Kolejnym kierunkiem, który warto rozważyć planując urlop w czerwcu 2024 jest Tunezja. Kąpiele w Morzu Śródziemnym, gdzie temperatura wody osiąga aż 23 stopnie Celsiusza to prawdziwa przyjemność. Kurorty takie jak Monastyr, Susa czy Al Mahdijja są doskonale przygotowane do przyjęcia turystów. Ponadto, będziesz miał okazję zwiedzić m.in. Tunis, El Dżem czy Kairuan.

Nie można zapominać o Grecji, która stanowi idealną destynację na wakacje niezależnie od pory roku. Czerwiec jest jednak jednym z najlepszych miesięcy na spędzenie tam urlopu, gdyż temperatury są już wyższe niż w reszcie Europy, ale jeszcze nie osiągają szczytowych wartości. Jeśli chcesz zabrać ze sobą dzieci, sprawdź naszą ofertę hoteli z figloklubami: Aldemar Olympian Village, White Olive Elite Laganas czy Labranda Blue Bay. Wszystko to sprawia, że Grecja powinna znaleźć się na Twojej liście miejsc do odwiedzenia w czerwcu 2024.