Starzenie przez ubrania – 21 elementów garderoby, które dodają ci lat. Pozbądź się ich!

Kiedy mówimy o czynnikach, które mogą przyspieszać proces starzenia, rzadko zastanawiamy się nad wpływem, jaki na naszą aparycję mogą mieć ubrania i akcesoria, które nosimy. Często trzymamy w szafie rzeczy, które są już nieaktualne, ale które kiedyś były na topie, lub które otrzymaliśmy w prezencie i z tego powodu są dla nas cenne. Możemy też przechowywać kosztowne elementy garderoby, mimo że one właściwie dodają nam lat. Jeżeli jednak pragniemy wyglądać młodo i nowocześnie, powinniśmy dokładnie przeanalizować zawartość naszych szaf i pozbyć się tych elementów, które zdradzają nasz wiek.

Zastanawiasz się nad powodami, dla których niektóre ubrania sprawiają, że wyglądamy starsi? Różne czynniki mogą decydować o tym, jak dana część garderoby wpływa na nasz wygląd. Na przykład wiele kobiet ma w swojej szafie co najmniej jeden element odzieży, który jest tam od długiego czasu. Bywa, że utrzymujemy takie rzeczy ze względu na wartość sentymentalną lub po prostu dlatego, że je lubimy. Inna sytuacja to, kiedy kobieta ma nadzieję zrzucić nadmiar kilogramów i zacznie nosić ubrania, które są na nią za ciasne. Co więcej, z upływem lat niektóre ubrania mogą zacząć nam mniej pasować.

Gdy przechodzimy przez naszą garderobę, powinniśmy pamiętać, że nie wszystkie ubrania będą na nas wyglądać tak samo dobrze jak kiedyś. W rzeczywistości istnieją pewne elementy odzieży, które młode kobiety mogą nosić bez obaw, ale u starszych osób mogą one wyglądać mniej korzystnie. Również ważna jest budowa ciała, figura i indywidualny typ urody osoby – ten sam outfit może wyglądać niesamowicie na jednej osobie, a na innej zupełnie przeciwnie.