deszczowka

7 wskazówek na bardziej energooszczędny dom

Ludzie często myślą, że niewiele mogą zrobić, aby świat stał się bardziej zielony. Co więcej, wiele osób uważa, że ​​nie musi nic robić w tym zakresie. Aczkolwiek, gdybyśmy podjęli zbiorowy wysiłek, aby żyć bardziej ekologicznie, miałoby to zdecydowanie pozytywny wpływ na Ziemię.

Oto siedem prostych i tanich sposobów na zwiększenie energooszczędności domu, a tym samym zaoszczędzenie pieniędzy i odciążenie środowiska.

Obniżyć termostat

Właściciele domów i najemcy czują się zbyt komfortowo z myślą o pozostawieniu termostatu na wysokim poziomie – nawet gdy nie ma ich w domu. Obniżenie termostatu już tylko o 3-5o C spowoduje zużycie znacznie mniejszej ilości energii i zaoszczędzi pieniądze na rachunkach za energię.

Co więcej, obniżenie termostatu o 10-15o C każdego dnia pozwoli zaoszczędzić na naszych rachunkach 5-15 procent rocznie.

Odłączyć nieużywane ładowarki

Ładowarki do telefonów, laptopów i urządzeń inteligentnych z czasem gromadzą mnóstwo niewykorzystanej energii – coś, co kosztuje i ma negatywny wpływ na środowisko.

Wyłączając ładowarki, gdy nie są używane, zaoszczędzimy na rachunkach za energię, a także zadbamy o środowisko.

Głowice prysznicowe z niskim przepływem

Głowice prysznicowe o niskim przepływie znacznie zwiększają efektywność wykorzystania wody w domu i obniżają rachunki. Prysznice o niskim przepływie zapewniają przepływ poniżej 9,5 litra na minutę. Większość konwencjonalnych głowic prysznicowych zużywa dwa razy więcej – więc jest to naprawdę świetny sposób na zaoszczędzenie wody i pieniędzy na rachunki.

Oszczędność wody

Przeciętny właściciel domu może zaoszczędzić sporą sumkę każdego roku, jeśli nie będzie zużywać niepotrzebnej wody. Ważne jest, aby być świadomym tego, kiedy zużywamy niepotrzebną wodę: mycie zębów, golenie, zmywanie naczyń itp.

Uszczelnić okna

Uszczelnianie pęknięć i szczelin w oknach to łatwy i bardzo tani sposób na zmniejszenie zapotrzebowania na ogrzewanie domu. Wszystko, co musimy zrobić, to zamontować uszczelki wokół okien i gotowe! W ten sposób zaoszczędzimy na rachunkach za energię i pomożemy Matce Naturze.

Jeżeli decydujesz się na ekologiczny dom, zadbaj również o ekologiczny styl życia, o którym ze szczegółami piszemy tutaj.

Zmniejszyć zużycie grzejnika gazowego

Chociaż te urządzenia są świetne w chłodne dni, grzejniki gazowe zużywają dużo energii i nie są najlepszym rozwiązaniem dla środowiska. Urządzenia te potrzebują do działania 1500 watów energii i są znakomitym sposobem na uzyskanie ogromnych rachunków za prąd.

A jeśli już naprawdę musimy zakupić grzejnik gazowy, przynajmniej upewnijmy się, że jest energooszczędny.

Kompostowanie

Uruchomienie kompostownika nie zajmuje dużo czasu. Kompost to materiał organiczny, który jest przechowywany w śmietniku i z czasem ulega rozkładowi. Odpady owocowo-warzywne to idealny nawóz: są pełne cennych składników odżywczych, które doskonale nadają się do wzbogacenia ogrodu. Co więcej, zmniejszają ilość śmieci trafiających do naszego kosza.