dobieranie-koloru-wlosow

Jak dobrać odpowiedni kolor włosów

Zmiana koloru włosów może być jednocześnie łatwa i trudna – w zależności od tego, jaki jest nasz aktualny odcień. Bardzo łatwo przyciemnić jasne kolory, ale trudniej rozjaśnić ciemniejsze odcienie, zwłaszcza jeśli wcześniej farbowałaś włosy na czarno.

Czarny to kolor, który podczas usuwania rzadko zostawia włosy bez jakiegoś uszkodzenia. Wybieraj więc uważnie i weź pod uwagę poniższe porady, dobierając odpowiedni kolor włosów.

Ażeby łatwiej wybrać odpowiedni kolor włosów, warto przyjrzeć się na:

Kolor skóry

W przypadku białej karnacji pasować będą wszystkie odcienie jasnego blondu i średniego blondu. A to dlatego, iż ciemny kolor sprawi, że będziesz wyglądać blado, a czasami nawet na osobę schorowaną.

W przypadku średnio ciemnej karnacji pasować będą wszystkie odcienie. Tutaj naprawdę jest w czym wybierać. A wszystko dzięki temu, że taka skóra wygląda świetnie zarówno z ciemniejszymi odcieniami, jak i odcieniami blond.

W przypadku ciemnej karnacji pasować będą odcienie brązu, czerwieni i czerni.

Kolor oczu

Zazwyczaj najpierw bierze się pod uwagę kolor skóry. Jednak warto też spojrzeć na kolor oczu. Prawda jest taka, że całość będzie wyglądać znacznie lepiej, jeśli włosy będą tworzyć pewien kontrast z rzeczywistym kolorem oczu.

Dodatkowe informacje

Jeśli masz włosy naturalne, to prawie każdy kolor będzie się ich dobrze trzymać. Takie włosy bardzo łatwo rozjaśnić i jeszcze łatwiej przyciemnić.

A jeżeli jesteś bardzo jasną blondynką, wybieranie czerni może sprawić, że będzie wyglądać nieco zielonkawo, więc bądź ostrożna.

Z kolei, jeśli przejdziesz z czerni na blond z chemicznym rozjaśnianiem, możesz uzyskać pomarańcz.