Media zagraniczne odkrywają polski "cud natury", który Polacy często pomijają

Zachwycające miejsca w Polsce zaczynają przyciągać coraz więcej uwagi mediów międzynarodowych. Po tym, jak Lublin, Łódź i Wrocław zwróciły na siebie uwagę, teraz jedno z polskich parków narodowych jest uznawane za „cud natury”.

Potwierdzeniem, że Polska jest jednym z najpopularniejszych miejsc docelowych dla turystów z zagranicy, są nie tylko roczne statystyki, ale także liczne publikacje w globalnych mediach. Nasze piękne krajobrazy i bogata kultura zdobyły uznanie m.in. w amerykańskiej telewizji CNN oraz renomowanych gazetach takich jak „The Sun”, „The Jerusalem Post” czy „The Guardian”.

Za oceanem odbyło się także szeroko komentowane spotkanie z Robertem Daczeszinem, dziennikarzem chorwackiej telewizji N1, który po wizycie we Wrocławiu okrzyknął go „jednym z najpiękniejszych miast w Europie”.

Mówił: „Wszystko, co pokochasz w prawdziwie europejskim mieście – zapierającą dech w piersiach architekturę, atrakcyjne ceny, wyśmienitą kuchnię i wiele atrakcji – znajdziesz we Wrocławiu, położonym na południu Polski. (…) Wrocław, z 12 rzekami i dopływami, 21 wyspami i ponad 300 mostami, charakteryzuje się przyjemną atmosferą i jest jednym z najbardziej ulubionych miejsc do życia w Polsce.”.

„Mniej znany cud natury”
Kraków to miasto, które szczególnie przyciąga uwagę obcokrajowców i mediów międzynarodowych. Była stolica Polski regularnie pojawia się na czołówkach światowych portali internetowych. Niedawno euronews.travel napisał o drugim pod względem wielkości polskim mieście, a dokładniej o atrakcjach turystycznych w jego okolicy.

Jako alternatywę dla jednodniowej wycieczki z Krakowa, która zwykle obejmuje Zakopane lub Oświęcim jesienny wyjazd do „mniej znanego cudu natury”, który jest tylko 40 minut drogi od Krakowa – Ojcowskiego Parku Narodowego.

Choć wielbiciele przyrody często wybierają Zakopane jako cel swoich podróży, warto pamiętać, że ze względu na odległość dwóch godzin jazdy samochodem od Krakowa, najlepiej planować tam co najmniej jedną noc. Jednak jeśli czas jest na wagę złota, Ojcowski Park Narodowy, który jest znacznie bliżej, może okazać się doskonałym wyborem.