Jarmarki bożonarodzeniowe na świecie – Polska na liście według CNN

Z roku na rok, tradycyjne jarmarki bożonarodzeniowe zyskują na popularności. Znane i uznane na całym świecie, najlepsze z nich znajdują się w Europie. Wśród nich jest miejsce, które Polacy mogą z dumą nazywać swoim.

W największych miastach Polski, jak Warszawa, Gdańsk czy Wrocław, corocznie organizowane są jarmarki bożonarodzeniowe. Już pod koniec listopada stragany pełne grzanego wina, świątecznych wypieków i rękodzieła zapraszają do odwiedzin.

Niemcy są gospodarzami najbardziej popularnych jarmarków świątecznych. Tak duża jest ich atrakcyjność, że niektóre biura podróży oferują specjalne wycieczki po niemieckich miastach w okresie Bożego Narodzenia. Mimo to, historia tych świątecznych targów sięga XIII wieku i miała swoje początki w Wiedniu. Do dziś Austriacy oraz Niemcy w licznych grupach odwiedzają te wydarzenia, które przyciągają również turystów z różnych stron świata.

Czy możliwe jest, że Polska dołączy do grona krajów słynących z jarmarków bożonarodzeniowych? Jak się okazuje, jest to całkiem prawdopodobne. Według CNN, jednym z najlepszych jarmarków na świecie jest ten organizowany w Polsce. Chodzi tutaj o coroczne wydarzenie na Rynku Głównym w Krakowie. W tym roku jarmark rozpocznie się 24 listopada i potrwa aż do 1 stycznia.