Akcja recyklingu bielizny: Wykorzystanie starych biustonoszy do produkcji ekologicznych paneli budowlanych

Włoski producent bielizny, Intimissimi, zainicjował kampanię mającą na celu recykling starych biustonoszy. Inicjatywa ta ma dwutorowy charakter – klientki oddając swoje stare staniki otrzymają zniżkę na nowy produkt z oferty marki, jednocześnie przyczyniając się do dbania o środowisko.

Kampania rozpoczęła się 12 marca i trwa aż do końca kwietnia. Aby wziąć w niej udział, wystarczy wrzucić stary biustonosz do specjalnie przygotowanego pojemnika w sklepie Intimissimi. Zebrane w ten sposób biustonosze zostaną następnie przetworzone i wykorzystane do produkcji specjalistycznych paneli izolacyjnych, zapewniających ochronę przed ciepłem i hałasem – elementów powszechnie stosowanych w sektorze budowlanym.

Ambasadorka firmy, Irina Shayk, z entuzjazmem promuje tę inicjatywę. Zwraca uwagę na fakt, że wiele kobiet posiada w swoich szafach biustonosze, których już nie używają i zachęca do ich przekazania na rzecz akcji. Podkreśla przy tym, że troska o środowisko to nie tylko kwestia odpowiedzialności, ale również stylu.

Intimissimi, nie zaprzestając działań na rzecz ochrony środowiska, pracuje również nad wycofaniem z produkcji wszystkich materiałów syntetycznych, zastępując je bardziej ekologicznymi surowcami.