poduszka

Jak wybrać odpowiednią poduszkę

Jak wiadomo, poduszka powinna być wygodna i zapewniać nam zdrową pozycję podczas snu. Co prawda, nie możemy doradzić, jaką poduszkę należy kupić, bo wybór może różnić się od preferencji. Aczkolwiek, poniżej przedstawiamy przydatne porady na temat tego, czym się kierować podczas wyboru poduszki.

Wypełnienie

Pierze, puch, wełna: te wypełnienia są miękkie i puszyste, a do tego są naturalnymi włóknami, które można kompostować po ich zużyciu. Mogą być dobre dla osób śpiących na brzuchu, ponieważ łatwo się poddają. Jednakże dość szybko tracą uzyskany kształt i zwykle nie zapewniają wystarczającego wsparcia dla osób śpiących na boku. Ponadto, pierze i wełna mogą wywoływać alergie.

Pianka z pamięcią: Pianka jest syntetyczna, dzięki czemu stanowi lepszą opcję dla alergików. Zapewnia też wsparcie osobom śpiącym na boku i jest bardzo trwała. No, chyba że preferujemy coś bardziej miękkiego w dotyku, wówczas pianka może nam nie pasować. Warto też dodać, że pianka z pamięcią kształtu może być dość droga.

Poliester: Jest to zwykle najtańsza opcja i całkiem dobrze wypada w testach, szczególnie wśród osób z artretycznymi szyjami. Poliester może być gruby lub cienki, a przy okazji jest dobry dla większości pozycji do spania, w zależności od swojej grubości. Jednak trzeba nadmienić, że tanie poduszki poliestrowe dość szybko tracą swój kształt i wymagają wymiany wcześniej niż inne rodzaje wypełnienia.

Lateks: Materiał ten zapewnia wsparcie, ale może być bardziej miękki niż pianka. Lateks jest często najdroższą opcją, ale jego wytrzymałość może osiągać nawet 15-20 lat.

Dodatkowe wskazówki dotyczące poduszek od ekspertów

Według ekspertów najlepiej, jeśli osobiście będziemy robić zakupy w sklepie z pościelą. Dzięki temu będziemy mogli położyć się na poduszce, aby sprawdzić, czy jest wygodna, zanim ją kupimy.

Warto też sprawdzić, czy poduszka posiada odpowiednie atesty.

Dobrym pomysłem jest również posiadanie w domu wielu poduszek, ponieważ nasze potrzeby i preferencje mogą się zmieniać. Z kolei większy wybór poduszek może oszczędzić nam kłopotów ze snem.