atrakce-floryda

Najpiękniejsze miejsca Florydy

Niezależnie od tego, czy chcemy odpocząć na plaży, odwiedzić park rozrywki, czy może zagrać w golfa, wakacje na Florydzie zapewnią nam niezapomniane chwile. Pytanie tylko, jakie miejsca na Florydzie zasługują na szczególną uwagę?

Oto 5 najlepszych miejsc na najlepsze wakacje na Florydzie.

Destin

Destin bardzo często nazywana jest „Najszczęśliwszą wioską rybacką na świecie”. Oferuje cudownie wyluzowany wypoczynek na plaży, zapewniając ponad 325 słonecznych dni każdego roku.

Destin to również szeroka gama noclegów, od standardowych hoteli po luksusowe domki ze wspaniałymi widokami na plażę i wodę. W trakcie pobytu będziemy mieć okazję do różnych aktywności na świeżym powietrzu, m.in. takich jak pływanie, nurkowanie, wędkarstwo dalekomorskie, a także grę w golfa, jazdę na rowerze i piesze wędrówki krajoznawcze.

Panama Beach City

Miasto to otoczone jest dwoma parkami, które obfitują w dzikie krajobrazy naturalne. Ponadto, jest tutaj bardzo aktywne życie nocne, pełne klubów, barów i restauracji. Panama City to także kolebka fantastycznej kuchni z owocami morza, które pojawiają się na kartach menu w niemal każdym lokalu gastronomicznym.

I gdzie tylko nie spojrzeć, wszędzie roi się od luksusowych kwater wakacyjnych, które są szczególnie wygodne dla całych rodzin. A to z kolei sprawia, że Panama Beach City jest wspaniałym miejscem zarówno dla grup przyjaciół, jak i na wypady rodzinne.

Fort Walton

A oto kolejne spektakularne miasteczko nadmorskie w północnej Florydzie. Fort Walton dostarcza nadwyżkę tego, czego szukają turyści przyjeżdżający na Florydę. Panuje tutaj błoga cisza i spokój. Wszędzie można dostrzec białe plaże, rozległe pola golfowe i liczne muzea.

Dla wielu urlopowiczów Fort Walton ma wystarczającą liczbę plaż, atrakcji wodnych (m.in. pływanie i nurkowanie), parków krajobrazowych, a także rekreacji śródlądowej. Ponadto, jest tutaj zatrzęsienie różnych wypożyczalni, które dostarczą nam odpowiedniego sprzętu na niemal wszystkie możliwe aktywności.

Wyspa Marco

Największa z 10 000 wysp Florydy, Marco Island oferuje luksusowy wypoczynek na południowej Florydzie, gdzie znajdziemy jedne z najlepiej utrzymanych i najbardziej popularnych plaż w okolicy.

Warto zacząć przygodę od takich plaż, jak Tigertail lub South Marco Beach. Są tutaj m.in. niekończące się promenady, ogrody motyli, parasailing, windsurfing i siatkówka plażowa. Sama okolica też jest bajkowo urzekająca. Szczególnie kojące są turkusowe wody Zatoki Meksykańskiej, które zachęcają do zażywania kąpieli i aktywności na otwartym powietrzu.

Everglades

Jest to głębokie i gęste bagno, które zajmuje ogromną część południowej Florydy. Obszar ten jest domem dla wielu rzadkich i zagrożonych gatunków, w tym manata, krokodyla amerykańskiego i pantery florydzkiej.

Możemy tu skorzystać ze znakomitych wycieczek, które przewiozą nas przez krainę aligatorów i krokodyli, jednocześnie zapewniając nam najwyższy stopień bezpieczeństwa. A jeśli czujemy się naprawdę odważni, zawsze możemy zdecydować się na camping bagienny, który dostępny jest na jednej z podwyższonych platform parku.