Babcock Ranch na Florydzie: Pierwsze miasto całkowicie zasilane energią słoneczną

Na mapie Florydy wkrótce pojawi się nowa, ekologiczna enklawa – Babcock Ranch. To innowacyjne miasto zamierza w pełni korzystać z energii słonecznej, dzięki czemu stanie się pierwszym miejscem na świecie, które jest w 100% zasilane słońcem. Deweloperzy z firmy Kitson & Partners mają ambitne plany, aby przekształcić to miejsce w ekologiczne miasto przyszłości. Obecnie oczekują na wszelkie wymagane pozwolenia, a jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, prace budowlane rozpoczną się już w bieżącym roku.

Babcock Ranch, zajmujący obszar 17 000 hektarów, będzie zaopatrywane w energię przez generatory solarnych o łącznej mocy 75 megawatów. Plan zakłada również wykorzystanie energii wiatru jako dodatkowego źródła energii. Wszystkie budynki i domy mieszkalne zostaną zaprojektowane i zbudowane zgodnie z najnowszymi standardami budownictwa energooszczędnego.

System zarządzania wodą w mieście będzie zrównoważony, a oświetlenie energooszczędne i przyjazne dla środowiska. W Babcock Ranch znaczną część miasta – aż połowę powierzchni – będą stanowić tereny zielone. Mieszkańcy będą mogli cieszyć się przestrzenią wypełnioną parkami, trawnikami, zbiornikami wodnymi i ogrodami. Co więcej, niektóre z tych ogrodów zostaną umieszczone na dachach budynków.

Babcock Ranch stawia też na transport zeroemisyjny. Miasto będzie wyposażone w pojazdy elektryczne, a na terenie całego miasta zostaną rozlokowane specjalne stacje doładowywania, co umożliwi łatwe i szybkie tankowanie energii.