Domowy sposób na przeziębienie: Syrop z miodu i cynamonu

Świat pełen jest starodawnych, domowych sposobów radzenia sobie z różnymi dolegliwościami, w tym z przeziębieniem i grypą. Jednym z nich, który od wieków cieszy się niesłabnącym uznaniem, są różnego rodzaju napoje i syropy z dodatkiem miodu. Jednak to co wyróżnia ten konkretny, to fakt, że jest on wzbogacony o dodatek cynamonu. Ta prosta mikstura potrafi skutecznie przeciwdziałać infekcjom.

Wystarczy po prostu zmieszać jedną łyżeczkę miodu z jedną czwartą łyżeczki cynamonu. Powstały w ten sposób „domowy syrop” należy spożywać niezwłocznie po przyrządzeniu, powtarzając to dwa albo trzy razy dziennie. Zgadzając się ze zwolennikami tego domowego leku, objawy infekcji stają się mniej intensywne już po jednym dniu stosowania, a po dwóch dniach prawie całkowicie ustępują.

Choć wydawać by się mogło, że miód i cynamon służą tu jedynie jako smaczny dodatek, to prawda jest taka, że oba te składniki działają antybakteryjnie, antywirusowo i przeciwgrzybiczo. Dodatkowo mają one zdolność obniżania poziomu cukru we krwi i wspierają leczenie chorób nerek.