Singiel na weselu

Osoby żyjące w pojedynkę, gdy otrzymają zaproszenie na wesele bliskiej osoby, często mają nie lada problem. Zwykle bardzo chcą uczestniczyć w takim wydarzeniu, jednak po prostu nie mają z kim się tam wybrać. Zastanówmy się więc co można zrobić w takiej sytuacji?

Singiel i wesele – iść czy nie iść?

Singiel zaproszony na wesele może zrezygnować z uczestnictwa, wybrać się samemu albo poszukać osoby towarzyszącej. Zdecydowanie najgorszy wyjściem jest rezygnacja z udziału w weselu bo w takiej sytuacji osoba bliska może poczuć się urażona i zerwać kontakty. Jeśli zaś chodzi o samodzielne pójście na wesele to wiele zależy od okoliczności i charakteru danej osoby. Zauważmy, że są osoby które nawet będąc w pojedynkę doskonale radzą sobie w towarzystwie. Samotny udział w weselu jest wskazany wtedy, gdy wiemy że na takiej imprezie będzie dużo innych singli albo są przewidziane specjalne stoliki dla osób bez pary. Stosunkowo dobrze same będą się bawiły także te osoby, które znają wielu z gości. Jeśli na przykład na wesele wybierają się trzy koleżanki i każda idzie bez pary, to z pewnością doskonale sobie tam poradzą. Natomiast nie jest dobrym pomysłem pójść na wesele w pojedynkę, gdy jesteśmy zaproszeni na przykład do kolegi z pracy i na całym weselu znamy tylko parę młodą. Ostatnie najlepsze wyjście to szybkie znalezienie osoby towarzyszącej.

Jak znaleźć osobę towarzyszącą na wesele?

W pierwszej kolejności należy przyjrzeć się wszystkim swoim znajomym i zastanowić czy na pewno nie ma kogoś, kogo można o taką przysługę poprosić. Jeśli nie mamy takiej osoby, zawsze możemy poprosić o pomoc przyjaciół czy swoich kuzynów. Tą drogą bardzo często udaje się szybko zorganizować partnera na wesele. Wreszcie możemy takiego partnera poszukać samodzielnie z pomocą Internetu. Można na przykład zamieścić ogłoszenie o tytule "Szukam partnera na wesele" na portalu społecznościowym. Dobrym miejscem do znalezienia partnera na wesele będzie także portal randkowy. Można taką informację umieścić w opisie swojego profilu i zachęcić potencjalnych kandydatów do udziału. Jest duże prawdopodobieństwo, że znajdzie się ktoś chętny, bo wiele osób lubi tańczyć, bawić się i chodzić na wesela. Ponadto działają specjalne agencje, które zajmują się wynajmowaniem osób towarzyszących na wesele, jednak w tym przypadku trzeba liczyć się z opłatą. Osoby, które decydują się zapłacić za taką przysługę mogę też po prostu wystawić ofertę pracy dodatkowej.

One thought on “Singiel na weselu

Dodaj komentarz